Kvalita zpracování a použité barvy

Jsme nejlepší ve výrobě betonových střešních tašek

Více než půlstoletí jsme vyvíjeli a upravili střešní tašku na něco, na co jsme dnes opravdu hrdí. A to, pokud jde o funkčnost, tak i o její vzhled. Pro všechny naše modely střešních tašek a jejich povrchové úpravy, ze kterých si můžete vybrat, si můžete být jisti, že dostanete střešní krytinu nejvyšší kvality s nejlepší odolností vůči nelítostnému severskému klimatu.

Místo těchto starostí teď můžete v klidu řešit ostatní požadavky a osobní preference, které budou tvořit základ Vaší nové střechy. Existuje mnoho možností, jak kombinovat typy a povrchové úpravy naší krytiny. Pro jakou střechu se nakonec rozhodnete, to necháme na Vás. Chtěli bychom ale být první, kdo vám poblahopřeje k vynikající volbě, která Vás i Váš dům bude těšit po mnoho let.

 

Použité kvalitní suroviny a prověřený způsob zpracování

to je střešní krytina BENDERS

Betonové střešní krytiny Benders se vyrábějí z cementu, písku, vody a oxidu železnatého. Kvalitní zpracování produktu garantuje dokonalá stlačovací forma. Položení krytiny je možné od 22 stupňů sklonu střechy, ovšem při vhodném rozestupu latí a pomocí dodatečných opatření je možné položení této krytiny už od 10 stupňů sklonu střechy. Firma vyrábí čtyři typy střešní betonové krytiny – Palema, Mecklenburger, Exklusiv a Carisma. Díky rozmanitosti tvarů, barev i své vysoké kvalitě si tato krytina rychle získala oblibu i na českém trhu a stala se okamžitě velice žádanou, a to jak u odběratelů a koncových zákazníků, tak i projektantů a architektů.

Aby bylo zajištěno, že naše tašky budou vykazovat dlouhou životnost a užitnou hodnotu, provádějí se nepřetržité zkoušky, aby se zkontrolovala pevnost, tloušťka i hmotnost krytiny. Můžete si tedy být jisti, že se jedná o krytinu nejvyšší kvality, která se na střechy používá!

 

Písek & Cement

Použitý písek je dodáván z místní štěrkovny. V našem hlavním závodě v Edsvära (ve Švédsku) je veškerý písek odebírán z vlastní štěrkovny a přepravován speciálním vozem, který naloží přibližně 55 tun, to pro ochranu životního prostředí. Po přivezení písku se provede další přesná kontrola, aby se zajistilo, že pro materiál na naši krytinu bude použit jeho správný podíl. 

Veškerý cement použitý v naší výrobě je získáván od nejčistšího výrobce na světě - Svenska Cementa.

 

Mrazuvzdornost

Krytina je vystavena větru a počasí s velkými teplotními změnami. Proto je nanejvýš důležité, aby tašky byly odolné vůči mrazu a chladu. Naše krytina je testována a splňuje požadavky normy SS-EN 490/491. A také prověřena 60letou zkušeností v severských zemích, jako je Švédsko, Finsko, Estonsko a mnoha dalšími.

 

Vodotěsnost

Jaká by byla střešní krytina, pokud by neposkytovala ochranu proti vodě? - na střeše asi nic moc. Proto u nás pravidelně testujeme vodotěsnost našich tašek, abychom Vás mohli ujistit, že naše krytina zajistí, aby vaše nově postavená střecha měla maximální ochranu proti větru i dešti.

 

Nečistoty

Každá střecha je vystavena působení povětrnostním vlivům, prachovým částicím i rostlinám. Všechny naše povrchové úpravy však vykazují proti těmto vlivům dobrou odolnost. Naše povrchové úpravy Candor a Brilliant mají navíc extra tvrdý povrch, který dále komplikuje růst mechů a lišejníků, které jsou největší hrozbou.

 

Záruka - 30 let

My v Benders chceme, abyste se při výběru naší střešní krytiny cítili bezpečně. Proto vám poskytujeme plnou 30letou záruku, pokud jde o pevnost, vodotěsnost a mrazuvzdornost, jestliže nakoupíte střešní krytinu společně s naším originálním příslušenstvím.

 

Barevně odolný povrch

Kromě toho, že jsou naše tašky dvakrát natřeny, jsou všechny naše střešní krytiny ošetřené povrchovou úpravou také barveny oxidem, což dodává extra hluboký barevný tón. Povrchové úpravy byly vyvíjeny po mnoho let a optimalizovány tak, aby byly po dlouhou dobu barevně odolné a stálé.

 

 

Střešní krytina Benders podle typu

 

Benders Palema

Benders – PalemaStřešní taška Palema se díky svému klasickému vzhledu hodí na všechny střechy, dá se lehce pokládat a šetří náklady. Je možné vybírat mezi třemi různými povrchovými úpravami a z široké palety barev.

 

Benders Mecklenburger

Benders – MecklenburgerMecklenburger reprezentuje tradiční podobu střešních krytin. I pokládka tohoto typu je velmi snadná. Je nabízena ve dvou povrchových úpravách a v široké paletě barev.

 

Benders Exklusiv

Benders – ExklusivStřešní krytina Exklusiv je tvarově velmi výrazná a dodává střeše na dynamičnosti. Podobá se dutodrážkové tašce a je charakteristická korytovitým, výše položeným profilem s výraznými vlnícími se mezerami, které dodávají povrchu střechy plasticitu a barevnou různorodost. Výborně se hodí jak k moderním stavbám, tak k tradičním stavebním konstrukcím. Jde o esteticky velmi výraznou krytinu se základním tvarem jednoduchého S.

 

Benders Carisma

Benders – CarismaCarisma je zástupcem střešní tašky pro moderní architekturu, která se na trhu objevila v roce 2006. Architektům dává zcela nové možnosti řešení střech u staveb odpovídajících nejmodernějším stavebním stylům. Tato plochá krytina je podobná břidlici. Vytváří jednolitý střešní plášť a výrazně ovlivňuje celistvost a stylovou čistotu stavby.

 

 

Povrchová úprava střešních tašek Benders

 

Barvy Benderite se skládají z barevných pigmentů (oxidu železitého), vody, pojiv a plniv. Je to firmou speciálně vyvinutá a vyrobená barva, která zajišťuje nejvyšší kvalitu povrchů vyráběných střešních tašek. Barva Benderit je speciálně navržena pro aplikaci na betonové střešní tašky a má velmi dlouhou životnost. 

Střešní tašky Benders z probarveného betonu mohou mít v závislosti na typu jednu ze tří povrchových úprav   Benderit (standardní barva matná), Candor (lesklá) nebo Briliant (třpytivá).

 

Benderit 

 

je dvojitá matná barvená akrylátová povrchová úprava, která zajišťuje vysokou sytost barev. Střešní tašky s touto úpravou jsou optimálním řešením jak pro nové, tak i rekonstruované rodinné domy i ostatní stavby, na něž jsou kladený i estetické požadavky.

 

 

Candor

je jedinečná vysoce lesklá povrchová úprava s dvojitým barveným akrylátovým povrchem a následným lesklým nástřikem. Zajišťuje vysokou odolnost – zamezuje usazováním řas, mechů a vápníku a vyznačuje se i zvýšenou ochranou proti nepříznivým vlivům životního prostředí a proměnlivým povětrnostním podmínkám. Díky ochrannému lesklému nátěru jsou vyplněny veškeré póry na povrchu tašek, nedochází proto k usazování nečistot, hladký povrch zaručuje současně dlouhodobou barevnou stálost. 

 

Briliant

 

je vysoce třpytivý povrch s efektem lehké glazury, se speciální dvojitou barvenou akrylátovou povrchovou úpravou a následným třpytivo-lesklým nástřikem. V nabídce jsou dvě barvy. Tato jedinečná, převratná, vysoce odolná povrchová úprava garantuje zvýšenou ochranu proti nepříznivým vlivům životního prostředí a povětrnostním podmínkám. Zamezuje usazování řas, mechů a vápníku.

Ochranný třpytivo-lesklý nástřik zaplňuje veškeré póry na povrchu tašky, takže ani v tomto případě nedochází k zašpinění a usazování nečistot. Hladký povrch zaručuje dlouhodobou barevnou stálost. Pozoruhodné je, že se efekt glazury mění podle změn počasí, což způsobuje krásné proměnlivé kombinace třpytu a lesku na střeše. Povrchová úprava Briliant je v ČR nabízena pouze v sortimentu střešních krytin značky Benders.

 

Tvarovky a doplňky

Taška odvětrávací betonová CarismaDefinitivní podobu dává střeše až kvalitní příslušenství, které také zaručuje perfektní přesnost lícování a barevný soulad a v širokém sortimentu u každého z výše zmíněných čtyř modelů také usnadňuje a zrychluje pokládku střechy. Důležité je přesné lícování všech na sebe navazujících napojení a ukončení, včetně střešních prostupů. Ve standardní nabídce střešního příslušenství Benders lze najít i atypické tvarovky a doplňky, jako například universální krajová taška či vypouklý hřebenáč, které dodávají střechám jiný rozměr i styl a tím uspokojují náročnější zákazníky a architekty.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace